زوج و خانوادهروابط زناشویی و جنسی

خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد

دوران عقد دوران طلایی برای هر زوجی محسوب می شود.

 • خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد

  دوران عقد دوران طلایی محسوب می شود. این دوران به شما در شناختن فرد مقابل بسیار کمک می کند و باید گفت دوران بسیار چالشی می باشد. تصمیم گیری ها و مباحثی که باید درموردشان بیش تر صحبت شود، مسائل جنسی است. ضرورت یا عدم ضرورت برقراری رابطه جنسی همه و همه مسائلی هستند که باید به تفضیل مورد بررسی قرار گیرند. در ادامه مقاله به بررسی کامل خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد می پردازیم.

  دوران عقد و ویژگ ی های آن

  اگر از تمامی مقدمات قبل از دوران عقد بگذریم از احساسات و مراحل آشنایی دو نفر از علاقه ی بین آن ها و رسیدن ها و شرط و شروط ها می رسیم به دوران عقد؛ دو نفر بعد از گذراندن تمام مراحل آشنایی بالاخره وارد مرحله ای می شوند که به آن دوران عقد می گوییم. این دوران آغاز شناختن عمیق تر یکدیگر است، دورانی که با چالش های متعددی که گاهی سخت هستند و گاهی هم شیرین مواجه می شویم.

  دوران عقد دورانی است که چه دختر و چه پسر سعی در شناخت یکدیگر دارند، تاثیر تمامی رفتارها و عملکرد بسیار شدید است زیرا جزء اولین تجربیات حساب می شود. این دوران دختران و پسران پر از دغدغه ها و فکرهایی هستند که باید بتوانند از پسشان بربیایند، پس تا اینجا فهمیدیم این دوران، دورانی است که به شدت حائز اهمیت است. اما چگونه از پس این موارد گفته شده برآییم؟

  نکاتی در زمینه خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد

  برای شناخت یکدیگر، سطح هیجانات و عواطفتان را متعادل نگه دارید؛ یعنی منطق را در کنار تمام حس های خود لحاظ کنید، همه چیز را خیلی مثبت یا بالعکس خیلی منفی برآورد نکنید.

  اگر دغدغه ای دارید با یکدیگر به اشتراک بگذارید، به دنبال این نباشید که “اگر مهم بودم خودش می فهمید” خودتان فکر و دغدغه اتان را مطرح کنید.

  انتخاب و شروع تست های روانشناسی

  در این دوران از یک مشاور حرفه ای در امر ازدواج و خانواده کمک بگیرید، شما وارد مرحله ی دیگری از زندگی تان شدید، هر مرحله از زندگی انسان نیازمند تغییراتی است و با سبک و سیاق گذشته نمی تواند ادامه دهد مثلا کمرنگ تر شدن رابطه با اعضای خانواده مساله ای است که خیلی از روابط زوجین را تحت تاثیر قرار می دهد. پس سعی کنید از ابتدا خشت های خانه ی جدیدتان همسو تر با خواسته هیتان پیش برود.

  در ادامه با ما همراه باشید تا برسیم به یک دغدغه ی مهمی که دوران عقد خیلی از جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد.

  باید ها و نبایدها در دوران عقد

  این دوران نیازمند کنترل و مدیریت رفتارها و هیجانات است. در این دوران دو طرف رابطه درمورد سطح رابطه شان تصمیم گیری هایی می کنند؛ از دیدارها تا سطح رابطه ی جنسی شان. چقدر باید همدیگر را ببینیم؟ تا چه اندازه در مورد مسائل جنسی صمیمی شویم؟ باید به تمام خواسته های همسرم در این دوران پاسخگو باشم؟

  وقتی می رسیم به باید ها و نباید ها عوامل مختلفی را می شود نام برد که تاثیر گذارند به عنوان مثال: خانواده و قوانین و هنجارهای هر خانواده، فرهنگ، اصول و حد و مرزهای هر فرد.

  1. هنجارهای خانواده

  هر خانواده ای بستری را مهیا می کند و فرد در بطن خانواده هنجارها و باید ها و نبایدهایی را می آموزد. درست است که در نوجوانی دیدگاه های فردی برجسته تر می شود اما بازهم تاثیر خانواده باقی می ماند. در بعضی خانواده ها سخت گیری هایی در مورد سطح تعامل زوجین دیده می شود، گاهی فشارهای زیادی به دو طرف وارد می شود و همه ی این ها رابطه ی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

  2. فرهنگ

  ما در جامعه ای زندگی می کنیم و رشد کردیم که دورانی را سپری می کند که انقلاب فرهنگی در آن قابل ملاحظه است،خیلی از موارد در فرهنگ سنتی اشتباه و بد و ناهنجار محسوب می شد و الان هم بلاتکلیف باقی مانده، هر شخصی نظری را اعلام می کند اما باید آگاه باشیم که فرهنگ در تصمیم گیری ها و رفتار ما نقش کلیدی ایفا می کند، چه بسا دیده می شود فرهنگ در نقاط مختلف کشورمان خیلی متفاوت و گاهی به شکلی تعصبی و سنتی هنوز پابرجاست.

  این مطلب را هم ببینید  تغییر رفتار بعد از ازدواج

  3. اصول فردی

  هر شخص برای خودش با توجه به فرهنگی که در آن رشد کرده، با توجه به خانواده یا حتی با توجه به دهه ای که متولد شده اصول و حد و مرزهایی در ذهنش شکل داده است. الگوهای ذهنی در درون هر یک از افراد نهادینه شده اند و افراد در تمامی تصمیم گیری ها از آن الگوها چه خودآگاه چه ناخودآگاه پیروی می کنند. در این دوران در نظر گرفتن تمامی این موارد اهمیت زیادی دارد؛ بعضی افراد فکر می کنند اگر از خودگذشتگی کنند یا از اصول فکری خود بگذرند عشقشان را ثابت کرده اند.

  درست است که عشق و دوست داشتن نیازمند ایثار است اما حواستان باشد گاهی اشتباهاتی که در این دوران می کنید زندگی زناشویی بعدی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اگر با مساله ای در زمینه رابطه تان مواجه می شوید بر این باور نباشید که ” زمان بگذره همه چی درست میشه” ” بریم سر خونه زندگیمون درست میشه” از همین دوران از یک فرد حرفه ای در مورد دغدغه هایتان کمک بگیرید.

  مسائل جنسی و آمیزشی در دوران عقد

  یکی از دغدغه های مهم و تاثیر گذار بر این دوران مسائل جنسی است. جوانان خود مسئول تصمیم گیری درباره ی مسائل جنسی و سطح رابطه ی جنسی خودشان هستند اما باید آگاه باشند که این مسئله، ابعاد مختلفی را شامل می شود و تصمیم گیری درباره ی آن طبق امیال و هیجانات کنترل نشده ممکن است عواقب بدی در پیش داشته باشد.

  برای اموزش در زمینه رابطه جنسی کلیک کنید.

  انجام تست عشق و ازدواج

  رابطه ی جنسی انواع مختلفی دارد و سطح و حد و اندازه و اشکال گوناگونی به خود می گیرد. خیلی از خانواده ها و افراد چه دختر و چه پسر (البته شرایط و دیدگاه های فرهنگی و فردی در دختران پررنگ تر است) تمایلی به داشتن رابطه جنسی کامل یعنی همراه با دخول ندارند که دلایل مختلفی پشت این فکر هست از جمله:

  1. عدم شناخت کامل فرد مقابل

  هر فردی در دوران عقد به دنبال شناخت همسر خود است و می خواهد فرایند شناخت را کامل کند دلواپسی این که “نکند به هم نیاییم” ، ” نکند باهم به تفاهم نرسیم” ،” اگر از هم جدا شویم چه می شود؟” این دغدغه ها و فرآیند کامل شدن شناخت طرف مقابل که خود پستی بلندی زیادی دارد، می تواند تصمیم گیری در مورد سطح رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد.

  2. عدم شناخت آناتومی بدن یکدیگر و چگونه ارضا شدن همسر

  خیلی از افراد شناخت دقیقی در مورد آناتومی بدن همسر خود ندارند و آگاهی کمی از مراحل یک رابطه جنسی دارند. در این بین احساس خجالت و راحت نبودن با همسر نیز مطرح هست. اینکه اگر نتوانند در این فرآیند خوب عمل کنند و فرد مقابل راضی نباشد چه می شود؟ این افکار باعث می شود از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند.

  برای کسب اطلاع بیش تر در زمینه شناخت بدن همسر کلیک کنید.

  3. باور های اشتباه در مورد نقش ها و فرایند رابطه

  متاسفانه به دلیل کم بودن سطح اطلاعات و داده های کافی در مورد رابطه جنسی خیلی وقت ها باورهای عجیبی را در جوانان می بینیم. خیلی ها رابطه جنسی را مطلوب تصور نمی کنند و از انجام این عمل خجالت می کشند، بسیاری از افراد فکر می کنند باید کاری انجام دهند که فرد مقابل ارضا شود و اصلا به خود اهمیتی نمی دهند و هم چنین در مورد فرآیند این رابطه و اینکه چگونه شروع کنند، تا چه حد پیش بروند، اگر فرد مقابل درخواستی داشت که با آن راحت نبودند چگونه آن را رد کنند، همه و همه این افکار از عوامل بازداری کننده ای است که رابطه ی جنسی در دوران عقد را به چالش می کشد.

  این مطلب را هم ببینید  فراموش کردن خاطرات گذشته

  4. ترس از بارداری

  یکی از موانع و ترس های قابل بررسی در مورد رابطه ی جنسی در این دوران این است که زوجین از بارداری در این دوران می ترسند و لازم است که اضول پیشگیری از بارداری را آموزش ببینند.

   

  خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد

   

  دیدگاه ها و فشارهای وارده بر دختران

  کمی خودت را جای او بگذار!

  تست های شغلی

  در این بخش مقاله می خواهم پای درد و دل و افکار و فشارهای وارده بر یک دختر بنشینیم، کمی جای او باشیم، جای او فکر کنیم، جای او احساس کنیم و جای او زندگی کنیم. یک دختر در فرهنگ ما دغدغه ها و فشار های زیادی متحمل می شود. اکنون وارد نقش همسری شده و از جهتی دیگر یک دختر در اجتماع و خانواده است، فشار تمامی این نقش ها کم نیست؛ مساله بکارت، مسئله پارچه ی خونی شب اول عروسی، همه و همه ی این ها چیزهایی هستند که از ذهن هر دختری عبور می کند و در کنار این که رابطه جنسی ممکن است همراه با درد باشد.

  اگر که همسرش به اندازه ی کافی با او وارد معاشقه نشده باشد یا حتی گاهی ترس ها و افکار باعث شوند که او لذتی که باید را نبرد. تمامی این مسائل را مطرح کردیم تا بگوییم دوران عقد و رابطه ی جنسی در این دوران، مسئله ی پیش پا افتاده ای نیست و به راحتی نمی شود در موردش تصمیم گرفت و با هیجانات عمل کرد.

  نکات مهم درباره تصمیم گیری حد و مرز رابطه

  در خصوص سطح رابطه جنسی در دوران عقد به توافق برسید؛ در مورد سطح رابطه جنسی در دوران عقد افکار، دغدغه ها و دیدگاه های زیادی مطرح هستند. هر کدام از آن ها قابل احترام و قابل بحث هستند. هر فرهنگی در هر خانواده ای و هر شخصی برای خودش دیدگاهی دارد؛ از همسر خود خواسته هایی دارد و از دوران عقد تعریفی برای خود ساخته است. اکنون زن و شوهر محسوب می شوید و رابطه جنسی فرآیندی است که همراه شور و هیجان است. باعث صمیمیت زیاد بین افراد می شود و به رابطه اشتیاق و گرمی می بخشد.

  آگاه باشید که نه می شود رابطه جنسی را ندید گرفت و از دوران عقد حذفش کرد و نه می شود بدون به توافق رسیدن درمورد سطح آن و شیوه تعامل در این فرآیند پیش رفت. رابطه جنسی در دوران عقد چالش برانگیز است و باید گفت در فرایند شناخت فرد مقابل به شما کمک هم می کند. پس درباره آن با یکدیگر بدون حس خجالت زدگی صحبت کنید. اگر این کار برایتان دشوار است حتما با یک مشاور حرفه ای مشورت کنید و از او کمک بگیرید.

   راهکارها و توصیه ها برای خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد

  همانطور که قبل هم اشاره کردیم گام اول، تصمیم گیری و به توافق رسیدن در مورد سطح رابطه جنسی است. این تصمیم گیری به دو بخش مختلف منتج می شود؛ یا تصمیم می گیرید که بدون رابطه جنسی کامل که منظور دخول است این دوران شیرین را سپری کنید یا تصمیم می گیرد رابطه ی جنسی کامل را تجربه کنید. حال ما برای هر دو پیشنهادهایی داریم:

  پیشنهاد اول

  گروه اول زوجینی هستند که به توافق رسیدند این دوران را بدون رابطه جنسی کامل سپری کنند. این موضوع به هیچ عنوان بدان معنا نیست که رابطه جنسی را حذف کنید. رابطه جنسی امری ضروری و قابل انکار نیست. برای اینکه این دوران به شکل مطلوب سپری شود، می توانید از شیوه ها و روش های متفاوتی استفاده کنید. رابطه جنسی فقط با دخول تعریف نمی شود، عشق بازی ها، در آغوش گرفتن یکدیگر، لمس بدن یکدیگر، تحریک یکدیگر با روش های مختلف و خیلی موارد دیگر می تواند این دوران را به شیرین ترین دوران زندگی شما تبدیل کند.

  این مطلب را هم ببینید  دروغگویی زنان

  اگر شما یا همسرتان رضایت کافی ندارید یعنی شناخت لازم را از یکدیگر بدست نیاورده اید، توصیه می شود با یکدیگر صحبت کنید. اگر باز هم نتوانستید به سطح مطلوبی از ارضا و لذت برسید از یک مشاور در حوزه ی سکس تراپی کمک بگیرید.

  پیشنهاد دوم

  گروه دوم زوجینی که تصمیم گرفتند رابطه کامل را تجربه کنند؛ باید متذکر شد که بار فرهنگی و شخصی را در نظر گرفتند و به توافق رسیدند. رابطه جنسی اول ممکن است یکی از چالشی ترین رابطه هایتان باشد. تجربه ی اول گاهی سخت تر از چیزی است که تصور می شود. ممکن است به دلیل عدم آگاهی، عدم تسلط و عدم مهارت خیلی خوب پیش نرود. پس دو طرف آگاه باشید و با یک فانتزی عجیب پیش نروید.

  رابطه جنسی کم کم لذت بخش تر می شود چون شناخت از یکدیگر بیشتر می شود و مهارت دو طرف افزایش می یابد. پس اگر همسرتان نابلد ایفای نقش کرد، دلسرد نشوید. ممکن است رابطه همراه با درد باشد که طبیعی است. در این فرایند یکدیگر را همراهی کرده و سعی کنید یکدیگر را بفهمید و به دنبال ارضای یک طرفه نیازهای خود نباشید.

  توجه کنید گاهی ممکن است دخول همراه با خونریزی نباشد پس با جملات و زبان بدنتان موجب رنجش همسرتان نشوید. مسئله دیگر استفاده از کاندوم است؛ برای جلوگیری از بارداری در دوران عقد از همان اولین رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید تا فشار روانی کم تری را تحمل کنید.

  برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه کاندوم کلیک کنید.

  نکات مهم درباره‌ی خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد

  ممکن است شما یا همسرتان در مورد مسئله رابطه ی جنسی در دوران عقد به توافق نرسید و فکر کنید این موضوع حل نشدنی است. هر انسانی برای خودش دلایلی دارد، بدون قضاوت دیدگاه همسرتان شنونده افکار و دلایلش باشید، خودتان را جای او بگذارید و سعی کنید به نقطه مشترک راضی کننده ای برسید.

  درمورد رابطه ی جنسی کامل اصرار نکنید

  مسئله رابطه ی جنسی کامل (همراه با دخول) دغدغه سطحی نیست؛ فرهنگ، خانواده، فرد و الگو های ذهنی همه و همه نقش کلیدی دارند پس اصرار کردن بدون توجه به دلایل و منطق فکری فرد مقابل فقط باعث رنجش و دور شدن او از شما می شود. گاهی این اصرار کردن شاید باعث رسیدن شما به خواسته تان شود اما همیشه رابطه شما را تحت تاثیر خودش قرار می دهد. تاکید می کنیم تجربه های اول ممکن است تعیین کننده ترین تجربه ها در طی مسیر زندگی تان باشد پس به طور هیجان زده و بدون آگاهی و به دور از منطق تصمیم نگیرید و عمل نکنید.

  سخن آخر

  دوران عقد و داشتن رابطه جنسی مسئله مهم و غیر قابل انکاری است که رابطه احساسی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. این دوران همانطور که مطرح شد دوران پرچالشی است و دغدغه های زیاد و هیجانات غیرقابل کنترلی را همراه با خود دارد. در این بین باید تصمیم گیری های درستی انجام دهید تا متضرر نشوید و مایه دلسردی خودتان یا همسرتان نشوید و باعث بد پیش رفتن رابطه یا حتی خراب شدنش نشوید. سعی کنید در این فرایند شناخت و کامل شدن و ساختن مقدمات یک زندگی باهم صحبت کنید و از دیدگاه ها و دغدغه های یکدیگر باخبر باشید.

  این دوران همراه است با هیجانات کنترل نشدنی و مسائلی که به خاطر عدم درک و آگاهی بزرگ تلقی می شود یا بالعکس کوچک پنداشته می شود. کمک گرفتن و همراهی یک مشاور حرفه ای شما را در ساختن یک زندگی شاد و مطلوب کمک می کند.

   

  خوابیدن در کنار همسر در دوران عقد

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  صبا دهقانپور

  خوشحالی محصول یه زندگی هدفداره، هدف رو از زندگی‌ بگیری، خوشبختی هم ازش گرفته میشه.

  نوشته های مشابه

  اشتراک در
  اطلاع از
  guest
  0 نظرات
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  دکمه بازگشت به بالا
  0
  افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x