تست‌های آنلاین با تفسیر راه اندازی شد.

تست‌های شغلی و سازمانی

نمایش 1–12 از 16 نتیجه

تست MBTI – شخصیت شناسی نسخه پیشرفته

49,000 تومان
تست MBTI رابینیا مجهز به سیستم «ارزیابی چندمحوری» و «تحلیل نتایج پیشرفته» است و ویژگی های شخصیتی شما را با دقت زیاد بررسی می کند. تست شخصیت شناسی MBTI را با تفسیر کاملا اختصاصی در کاملترین سایت روانشناسی ایران رابینیا انجام دهید.

تست اهمال کاری تاکمن (TPS)

19,000 تومان
بزرگترین آفت موفقیت هر فرد می تواند به تعویق انداختن کارها باشد. همین حالا با تست اهمال کاری تاکمن به صورت آنلاین درجه اهمال کاری خود را بسنجید.

تست تجسم فضایی مینه سوتا (SVT)

15,000 تومان
تست تجسم فضایی توانایی شما در درک مکانیکی و فضای سه بعدی را می سنجد. تجسم فضایی پتانسیل فرد در برخی از مشاغل را افزایش می دهد.

تست تعهد سازمانی آلن و مایر (OCQ)

19,000 تومان
تست تعهد سازمانی آلن و مایر (OCQ) می تواند از طریق مشخص نمودن نوع تعهد کارکنان مسیر روشنی را برای مدیران در راستای افزایش عملکرد کارکنان ترسیم نماید.

تست دیسک DISC نسخه پیشرفته

99,000 تومان
تست دیسک disc (نسخه پیشرفته) برای اولین بار در ایران، با تحلیلی کامل و تخصصی به صورت آنلاین هم اکنون برای شما کاربران گرامی در دسترس است.

تست رضایت شغلی مینه سوتا (MSQ)

38,000 تومان
رضايت شغلی، نوعی احساس رضايت و رضايت خاطر فرد از شغل خود در سازمان است كه با كار مناسب با استعدادها، ميزان موفقیت در کار، تامین نيازهای منطقی، شكوفايی استعدادها.

تست رغبت سنج تحصیلی و شغلی استرانگ

68,000 تومان
تست استرانگ پرکاربردترین آزمون برای «مشاوره شغلی»، «انتخاب رشته مدارس» و «انتخاب رشته دانشگاهی» در سراسر جهان است. سالانه میلیون ها نفر از تست استرانگ برای «برنامه ریزی تحصیلی و شغلی» استفاده می کنند.

تست سبک های مقابله با استرس (CSI)

48,000 تومان
تست سبک های مقابله با استرس نحوه حل و فصل مشکلاتتان را سنجیده و کمک می نماید تا با استفاده از تمرین های عملی نقاط ضعف خود را به قوت تبدیل کنید.

تست شخصیت 16 عاملی کتل (16PF)

119,000 تومان
تست 16 عاملی شخصیت کتل یکی از علمی ترین تست های شخصیت در سراسر جهان است تفسیر کامل و منحصر به فرد این تست در سایت رابینیا به صورت آنلاین قابل استفاده است.

تست شخصیت کارآفرین (EPT)

49,000 تومان
با انجام تست شخصیت کارآفرینی می توانید توانایی و پتانسیل های خود را برای ایجاد و اداره یک شغل مورد آزمون قرار دهید. هم اکنون می توانید این تست را انجام دهید.

تست فرسودگی شغلی گلدارد (GBI) – ویژه روانشناسان

19,000 تومان
تست فرسودگی شغلی گلدارد ویژه روانشناسان بصورت کامل در وبسایت رابینیا منتشر شده، و هم اکنون می توانید آن را انجام دهید.

تست هوش IQ ریون بزرگسالان (RPMT)

29,000 تومان
تست هوش IQ ریون را هم اکنون می توانید با کامل ترین تفسیر انجام دهید. تست هوش ریون یکی از شناخته ترین تست های هوش در سراسر دنیاست.

تست های شغلی و سازمانی

تست های شغلی و سازمانی

تست های شغلی و سازمانی چیست؟

تست های شغلی و سازمانی برای ارزیابی و پیش بینی عملکرد شغلی افراد در سازمان ها و شرکت ها استفاده می شوند.

این تست ها برای کمک به انتخاب کارمندان، توسعه شغلی، سنجش عملکرد، تشخیص نیازهای آموزشی و بهبود عملکرد در سازمان ها ارائه شده اند.

تست های شغلی شامل انواع مختلفی از تست ها هستند که برای سنجش و پیش بینی مهارت ها، استعدادها، نقاط قوت و ضعف و ترجیحات شغلی فرد به کار می روند.

این تست ها شامل تست های هوش، تست های تحلیلی، تست های شخصیتی، تست های مهارت های فنی و تست های رفتاری هستند. مانند تست شخصیت شناسی دیسک.

تست های سازمانی همچنین برای ارزیابی سازمان ها و سطح تأثیر آنها بر فرد، ساختار سازمانی و فرهنگ سازمانی به کار می روند. مانند تست اهمال کاری تاکمن.

این تست ها شامل تست های فرهنگ سازمانی، تست های ساختار سازمانی، تست های رهبری و تست های تیمی هستند. مانند تست تعهد سازمانی آلن و مایر.

استفاده از تست های شغلی و سازمانی برای بهبود فرایند انتخاب، استخدام و توسعه کارکنان می تواند به افزایش راندمان و بهره وری در سازمان ها کمک کند.

کاربرد تست های شغلی و سازمانی

تست های شغلی و سازمانی از روش های روان‌شناسی هستند که برای ارزیابی مهارت ها، استعدادها، توانمندی ها و رفتارهای کاری افراد استفاده می شوند.

این تست ها به کمک ابزارهای مختلفی مانند پرسشنامه ها، تست های عملی و مصاحبه های روانشناسی، سعی در جمع آوری اطلاعات در مورد نیازهای سازمانی و شغلی فرد دارند.

از این طریق می توان بهبود فرایند جذب و انتخاب کارکنان، بهینه سازی عملکرد شغلی، تعیین نیازهای آموزشی و رشد شغلی، پیش بینی رفتارهای کارکنان در موقعیت های مختلف و ارزیابی عملکرد کارکنان پرداخت.

از مزایای استفاده از تست های شغلی و سازمانی می توان به بهبود انتخاب و جذب نیروی انسانی مناسب و با کیفیت بالا، بهبود کارایی و بهره وری سازمان، کاهش هزینه های آموزش و توسعه، افزایش رضایت و عملکرد کارکنان، بهبود فرهنگ سازمانی و افزایش اعتماد بین کارکنان و سازمان اشاره کرد.

هرچند که استفاده از تست های شغلی و سازمانی در فرآیند جذب و انتخاب، بهره وری و رشد کارکنان و ارزیابی عملکرد، بسیار مفید است، اما این تست ها نیز نیازمند تجزیه و تحلیل صحیح و دقیق داده های حاصل از آنها هستند که شما با خیال راحت می توانید از تست های شغلی و سازمانی رابینیا استفاده کنید و بلافاصله به تفسیر کامل و پیشرفته آن دسترسی پیدا کنید.

 دسته بندی تست های شغلی و سازمانی

تست‌های سازمانی و شغلی می‌توانند بر اساس معیار‌های مختلفی دسته‌بندی شوند. برخی از معیارهای معمول برای دسته‌بندی تست‌های سازمانی و شغلی عبارتند از:

تست های مهارتی

تست های مهارتی سازمانی عموماً به عنوان یک ابزار برای ارزیابی و اندازه‌گیری مهارت ها، توانمندی ها و صفات شخصیتی افراد در محیط کار استفاده می‌شوند.

این تست ها در سازمان‌های مختلف به عنوان یک روش اصولی و همچنین عادلانه برای انتخاب، جذب و ارتقاء کارکنان استفاده می‌شوند.

همچنین تست های مهارتی ممکن است شامل سوالاتی در مورد شخصیت و صفات شما باشند، مثلاً تست های خودارزیابی، تست های سنجش هوش هیجانی و یا تست های مربوط به ارزیابی نوآوری و تفکر خلاق. تست جسم فضایی مینه سوتا (SVT) در این دسته بندی قرار می گیرد.

تست‌های شخصیت

تست های شخصیتی سازمانی برای ارزیابی صفات شخصیتی و رفتارهای افراد در محیط کار استفاده می‌شوند.

این تست ها برای پیش بینی رفتارهای فردی و گروهی، تشخیص مهارت‌های اجتماعی و حل مسائل، تجزیه و تحلیل، مدیریت استرس و ارزیابی سازگاری فرد با سازمان، استفاده می‌شوند.

تست های شخصیتی می‌توانند به شرکت ها در تصمیم‌گیری در مورد مناسب بودن افراد برای پست های خاص کمک کنند. تست شخصیت 16 عاملی کتل در این دسته جای دارد.

به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است از یک تست شخصیتی استفاده کند تا ببیند آیا یک فرد توانایی همکاری در یک تیم را دارد و یا آیا یک فرد توانایی تحمل فشار و مسئولیت پذیری برای یک پست مدیریتی را دارد یا خیر.

تست های رغبت سنج

تست‌های رغبت سنج شغلی به عنوان ابزاری برای کمک به افراد در شناسایی شغلی که با علاقه و توانایی‌شان سازگاری دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تست‌ها با بررسی مهارت‌ها، علایق، نوع شخصیت و ویژگی‌های فردی، نقاط قوت و ضعف فرد را برای شناسایی بهتر شغلی مناسب بررسی می‌کنند.

تست رغبت سنج تحصیلی و شغلی استرانگ در سنجش رغبت سنجی به شما کمک می کند.

تست های هوش و استعداد

تست‌های هوش و حافظه شغلی به منظور اندازه‌گیری قابلیت‌های شغلی افراد استفاده می‌شوند. این تست‌ها می‌توانند به کارفرمایان در انتخاب بهترین افراد برای موقعیت شغلی کمک کنند.

تست های هوش شامل سوالاتی هستند که برای اندازه گیری قابلیت های شناختی افراد طراحی شده اند. این تست ها می توانند شامل سوالات مختلفی باشند که شامل مسائل منطقی، ارقام و اعداد، الگوهای هندسی و تصاویر، درک کلمات و زبان و غیره باشد.

هدف از این تست ها، اندازه گیری هوش، مهارت‌های شناختی و تفکری افراد است.

نمونه‌هایی از تست های استعداد و هوش عبارتند از:

تست هوش چندگانه گاردنر – مک کنزی (MII)

تست هوش غیر کلامی بوناردل (BNIT)

تست هوش هیجانی (EQ) شات

تست هوش ریون (RPMT)

و …

سبد خرید