قوانین و مقررات

خانهقوانین و مقررات

قوانین و شرایط رابینیا

در زیر تمامی قوانین و مقررات و شرایط استفاده از هرگونه خدمات و محصولات رابینیا آورده شده است.

قوانین-و-مقررات
 • فروشگاه آنلاین : فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
 • محصولات دیجیتال : کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها را طریق اینترنت وجود دارد.
 • سامانه (پلتفرم) رابینیا : یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات دیجیتال مانند ابزارهای لازم اندازه گیری هوش و استعداد و … مانند پرسشنامه‌ها و پروتکل و پاورپوینت و … است که به‌عنوان حق‌العمل کار طبق قانون تجارت عمل می‌نماید.
 • کاربر : هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از سامانه رابینیا استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در سامانه رابینیا و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از سامانه رابینیا می‌نمایند.
 • خریدار : کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در سامانه رابینیا می‌نماید.
 • حساب کاربری : حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس https://Rabinia.com که کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده یا منتشرشده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ویرایش و بروز رسانی است.
 • محصول : هر یک از محصولات ارائه‌شده توسط فروشندگان و سایر کاربران در رابینیا است.
 • محصولات بومی‌سازی شده : محصولاتی که به صورت اورجینال از سایر منابع خریداری شده و عبارت های قابل ترجمه در محصول به زبان فارسی ترجمه شده و سبک نمایش بخش های مختلف محصول نیز برای زبان فارسی (جهت راست به چپ) اصلاح شده است.
 • تحویل محصول: منظور از تحویل محصول، اعطای مجوز بهره‌برداری از محصول موردنظر خریدار از طریق ارائه لینک دانلود محصول موصوف و یا ارائه دسترسی بر اساس فاکتور یا قرارداد بین کاربر و رابینیا است.
 • کیف پول: یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خریدوفروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در فروشگاه آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست.
 • شارژ الکترونیکی: یک محصول الکترونیکی (معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین) است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی کیف پول خود را افزایش می‌دهند. معمولاً با خرید شارژ الکترونیکی، مبلغی نیز به‌عنوان جایزه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد. (امکان افزایش شارژ برای مدیر سیستم نیز مهیا است)
 • تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر و رابینیا می باشد.
 • پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به مشکلات مربوط به عملکرد محصول است.
 • درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت رابینیا به بانک را تسهیل می‌کند.

1- با توجه به این مفاد قرارداد حاضر، رابینیا حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از سامانه رابینیا را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع سامانه رابینیا در مالکیت انحصاری رابینیا است.

2- کاربر می‌پذیرد صرفاً استفاده‌کننده سامانه رابینیا است و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با رابینیا را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر در سامانه رابینیا است. در صورتی که طبق بخش «ک» حساب کاربری مسدود نگردد، قرارداد به صورت خودکار هرساله به مدت یکسال تمدید خواهد شد.

کاربر تضمین می‌نماید که به‌عنوان اصیل و نه به نمایندگی از شخص دیگر از پلتفرم رابینیا استفاده می‌کند. لذا درصورتی‌که به نمایندگی از شخص دیگری درصدد استفاده از پلتفرم رابینیا باشد، بدین‌وسیله تضمین می‌نماید که حق پذیرفتن شرایط و مفاد قرارداد حاضر به نمایندگی از شخص موصوف را دارد.

1- برای استفاده از خدمات سامانه رابینیا بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.

2- کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از سامانه رابینیا و خرید محصول را دارا هست. لذا درصورتی‌که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.

3- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید محصول را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، رابینیا مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.

4- کاربر موظف است صرفاً با ایمیل و شماره متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در سامانه رابینیا اقدام نماید.

5- هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشند.

6- در زمان ثبت‌نام، کاربر نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به رابینیا اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به رابینیا انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

7- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی نسبت به خدمات مربوط به رابینیا انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.

8- مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات رابینیا در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

9- کاربر همۀ داده‌پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.

10- کاربر آگاه است با ثبت‌نام در سامانه رابینیا، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از سامانه رابینیا دریافت نماید.

11- کاربر می‌پذیرد که رابینیا ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی رابینیا با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط رابینیا تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.

1- کلیه محتوای سامانه رابینیا و طراحی ظاهری آن (feel and look)ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، دادهای گردآوری‌شده و نرم‌افزار، متعلق به رابینیا و یا فروشندگان بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.

2- علائم تجاري موجود در سایت رابینیا چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به رابینیا و یا فروشندگان بنا به مورد است و به‌موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از رابینیا بنا به مقتضی استفاده نمود.

3- رابینیا متذکر می‌شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به رابینیا و فروشندگان در زمره‌ی باارزش‌ترین اموال آن‌ها محسوب می‌شود و کلیه ابزارهای قانونی را برای حفظ آن‌ها به کار خواهد گرفت.

4- همه مطالب در دسترس از طریق سامانه رابینیا، جزئی از اموال رابینیا محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار رابینیا است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای رابینیا محفوظ می‏‌دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات موجود در سامانه رابینیا صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام رابینیا هستند.

1- کاربر می‌پذیرد با خرید هر محصول، در واقع صرفاً مجوز بهره‌برداری از آن‌ به‌صورت غیر انحصاری، غیر قابل انتقال، بدون محدودیت زمانی به وی اعطا شده است.

2- کاربر می‌پذیرد استفاده از مجوز بهره‌برداری محصول، بایستی طبق مفاد و شرایط قرارداد حاضر صورت گیرد.

3- کاربر آگاه است که فروش و پخش محصولات، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، خسارات جبران ناپذیری را به رابینیا و فروشنده محصولات وارد می‌نماید، بنابراین کاربر می‌پذیرد در صورتی که به سبب فعل یا ترک فعل وی، محصولات خریداری شده در سامانه رابینیا،  در سایت یا پلتفرم دیگر حتی با اعمال تغییرات، به صورت معوض یا رایگان در دسترس شخص ثالث قرار گیرد، به منظور جبران خسارت رابینیا، علاوه بر پرداخت کلیه مبالغی که بابت فروش و پخش محصولات شخصا یا شخص ثالث وصول کرده است، مبلغ دویست میلیون ریال معادل بیست میلیون تومان به وی پرداخت نماید.  همچنین در صورتی که کاربر محصول خریداری شده را به چندنفر برای استفاده دهد، موظف است 20 برابر مبلغ اصلی محصول خریداری شده را پیش از اعمال هر گونه تخفیف یا سایر کسورات به سبب تخلف از تعهد قراردادی به رابینیا پرداخت نماید.

1- رابینیا منتهای تلاش خود را برای قرارگرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن رابینیا، مدیران، کارکنان یا نماینده آن تضمینی در رابطه سامانه رابینیا یا محتوای آن ازجمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمی‌دهند؛ آن‌ها بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از سامانه رابینیا به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهند داشت. همچنین رابینیا هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به انتخاب خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید.

2- خدمات رابینیا به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. رابینیا هیچ‌گونه ضمانتی مانند بی‌عیب بودن و امنیت و …خدمات سامانه رابینیا نمی‌دهد. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد خدمات رابینیا که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار است. رابینیا تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی نخواهد بود.

3- سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و رابینیا هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم انجام مذاکرات، و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

1- درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید و بدین سبب رابینیا متحمل خسارت ازجمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، مکلف به پرداخت 10 برابر هزینه‌های صورت گرفته به رابینیا خواهد بود.

2- امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد. در این راستا کاربر می‌پذیرد در صورت برقرار بودن شرایط مرجوعی محصول طبق مفاد قرارداد حاضر، تعهد به بازگشت وجه ظرف 6 روز از تاریخ قبول مرجوعی، فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام‌شده و کاربر می‌تواند محصول دیگری را از رابینیا خریداری کند.

1- رابینیا در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای رابینیا یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات رابینیا را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:

1-1. فروش و یا پخش محصولات رابینیا به نحو مستقیم یا غیر مستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر؛

1-2. استفاده همزمان توسط چند شخص؛

1-3. در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در سامانه رابینیا نماید؛

1-4. کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد؛

تبصره: در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید رابینیا حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود؛

1-5. هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار رابینیا شود؛

1-6. توهین و یا افترا زدن به  رابینیا یا سایر کاربران و فروشندگان به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)

1-7. به سبب اعمال مفاد بخش حاضر حساب کاربری کاربر مسدود شده باشد، ولیکن مجددا اقدام به افتتاح حساب کاربری نماید؛

1-8. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت رابینیا.

2- کاربر می‌پذیرد در صورتی که حساب کاربری به سبب یکی از موارد فوق‌الذکر مسدود شود، افتتاح مجدد حساب کاربری در رابینیا (غیر از بخش 1.4 ماده حاضر که یکی از حساب‌های کاربری پابرجا خواهد ماند)، دانلود مجدد کلیه محصولات خریداری شده و پشتیبانی محصولاتی که از طریق حساب کاربری مسدود شده صورت گرفته است، امکان نخواهد داشت. کاربر بدین‌وسیله هرگونه ادعایی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می‌نماید.

3- در صورتی که کاربر از سامانه رابینیا، محصولی را خریداری نکرده باشد، رابینیا می‌تواند بدون هیچ دلیلی حساب کاربری وی را با ارسال اطلاعیه طبق بخش «م»  مسدود نماید و دسترسی کاربر مذکور به خدمات رابینیا را حذف نماید.

4- در صورتی که به هر دلیل دیگری حساب کابری کاربر، مسدود شود، مقررات این ماده اعمال خواهد شد.

1- بخش «دیدگاه» رابینیا بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربه خرید کاربران و طرح پرسش‌های مرتبط با محصولات است. کاربر با رعایت قوانین و مقررات سایت می‌تواند نظرات خود را به اشتراک بگذارد و سؤالات خود را مطرح نماید، در غیر این صورت نظر یا سؤال مطرح‌شده، توسط کارشناسان رابینیا تائید نخواهد شد و متعاقباً در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید.

2- بدیهی است رابینیا در قبال صحت نظرات منتشرشده در این بخش، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نظرات کاربران ازنظر فنی مورد تائید رابینیا نیست و نباید کاربر صرفا بر اساس نظرات سایر کاربران در خصوص خریداری محصول تصمیم‌گیری نماید.

3- نظرات بایستی به فارسی باشد، از ادبیات نوشتاری محترمانه استفاده کرده و کاربر از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کند.
کاربر نباید لینک سایت‌های دیگر، اطلاعات تماس، ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی را در نظرات خود درج نماید.

4- سؤالات و نظرات بایستی صرفاً مرتبط با محصول موردنظر  باشد.

5- هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می‌شود.

کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و فروشندگان و نیز کاربران با رابینیا در سیستم جامع تیکت و پشتیبانی تلفنی رابینیا صورت می‌گیرد. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از طریق این سیستم به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.

1- پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن محصول خریداری‌شده، لینک دانلود در حساب کاربری خریدار درج می‌شود. عدم دسترسی خریدار به لینک دانلود یا وجود مشکل در دانلود محصول، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی، می‌باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و لینک سالم برای ایشان ارسال گردد.

2- کلیه سفارش‌هایی که وضعیت آن‌ها به تکمیل‌شده تغییریافته باشد در اسرع وقت به‌صورت فایل‌های دانلودی در حساب کاربری خریدار قابل‌مشاهده و استفاده خواهند بود. در صورت بروز مشکلات فنی، حداکثر زمان تحویل لینک‌های دانلود مربوط به سفارش ۷۲ ساعت کاری خواهد بود.

3- خریدار درصورتی‌که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، لینک محصول را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۷ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را توسط تیکت پشتیبانی، به بخش فروش رابینیا اعلام نماید. در غیر این صورت ادعایی در این خصوص مسموع نیست.

4- در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، رابینیا مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ٢ برابر خواهد بود.

5- خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت.

6- رابینیا مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.

7- در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را در حساب کاربری ایشان به رابینیا اعلام نماید و رابینیا موظف است ضمن پیگیری مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت رابینیا صرفاً کسر وجه محصول از حساب فروشنده، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «ی») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

1- به‌طورکلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه رابینیا تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران و فروشندگان می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. رابینیا هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.

2- رابینیا با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.

3- رابینیا مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربر و فروشنده ندارد.

4- رابینیا مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.

5- رابینیا مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خریدار و فروشنده، توسط اشخاص ثالث ندارد.

6- رابینیا موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب کاربری خریدار و فروشنده است و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

7- رابینیا تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران، فروشندگان و بازاریابان انجام می‌دهد ازاین‌رو رابینیا نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار، فروشنده، بازاریاب ازلحاظ نگهداری امنیت حساب خود است مسئولیتی ندارد.

8- در صورت نیاز خریدار و فروشنده، در جهت برطرف کردن مشکلات غیر مرتبط با وظایف رابینیا، رابینیا بنا به حجم کار مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع مشکل است.

1- ارائه خدمات پشتیبانی، توسط فروشنده و از طریق سیستم تیکت پشتیبانی رابینیا در خصوص مشکلات مربوط به عملکرد محصول است.

2- بررسی دیدگاه‌های هر محصول، چگونگی پاسخگویی فروشنده به دیدگاه کاربران و زمان ارسال پاسخ‌ها می‌تواند معیار خوبی برای سنجش پشتیبانی فروشنده از محصول باشد.

3- پشتیبانی محصولات خریداری‌شده توسط رابینیا انجام خواهد شد و رابینیا صرفاً مطابق شرایط مرجوعی محصولات نظارت بر روند پشتیبانی را بر عهده دارد.

4- خدمات پشتیبانی شش‌ماهه تضمین‌شده به مدت شش ماه از تاریخ ثبت سفارش (به صورت لحظه ای نخواهد بود) و با حداکثر زمان پاسخگویی 48 ساعت (به‌جز روزهای تعطیل رسمی) برای هر تیکت توسط رابینیا ارائه می‌شود.

5- درصورتی‌که محصولی مجهز به مدال پشتیبانی 24 ساعت باشد، این مدال بدان معناست که ظرف 30 روز از تاریخ ثبت سفارش و خرید مجوز بهره‌برداری، حداکثر زمان پاسخگویی 24 ساعت برای هر تیکت خواهد بود.

1- مستفاد از ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی و بند ه ماده 1 آیین‌نامه اجرایی مواد ۳۸ و ۴۲ قانون تجارت الکترونیکی، مقررات مرجوعی مشمول محصولات رابینیا که بنا بر طبیعت آن‌ها امکان باز پس دادن آن‌ها وجود ندارد نمی‌شود، اما رابینیا در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده در صورت تحقق یکی از موارد زیر ظرف مدت 48 ساعت از تاریخ ثبت سفارش، رابینیا مجوز بهره‌برداری از محصول خریداری‌شده را لغو و  مبلغ پرداخت‌شده را به کیف پول خریدار مسترد می‌نماید :

– وجود مشکل اساسی در عملکرد محصول که قابلیت اصلی محصول را تحت تأثیر قرار داده و بدون آن محصول هیچ عملکردی نداشته باشد.

– عدم به‌روزرسانی محصول به آخرین نسخه منتشر شده توسط سازنده اصلی برای محصولات بومی‌سازی شده پس از گذشت حداقل 6 ماه.

– در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را پس از ثبت لینک دانلود در حساب کاربری ایشان به رابینیا اعلام نماید و رابینیا موظف است ضمن پیگیری مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت رابینیا صرفاً کسر وجه محصول از حساب فروشنده، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «ی») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

2- با توجه به بند 1 ماده حاضر و به‌منظور تائید بیشتر، در صورت تحقق موارد زیر یا موارد مشابه امکان مرجوع نمودن محصول امکان‌پذیر نیست:

– خرید اشتباه؛

– خرید تکراری؛

– عدم توجه به توضیحات و امکانات محصول؛

– عدم توجه به نیازمندی‌های لازم جهت نصب و استفاده از محصول که در توضیحات درج‌شده است؛

– عدم توانایی در استفاده از محصول به دلیل ضعف دانش فنی؛

– تغییرات در نسخه‌های جدید که حذف یا اضافه شدن برخی امکانات در محصول را به همراه داشته باشند؛

– مرجوعی صرفاً برای 24 ساعت ابتدای خرید است و پشتیبانی اضافه فقط شامل شرایط مرجوعی پشتیبانی اضافه است؛

– ناسازگاری محصول با سایر محصولات به دلیل عدم برقراری شرایط استاندارد؛

– عدم تجهیز به نیازهای موردنظر شما در شرایطی که در توضیحات محصول نیز این امکانات درج نشده باشد؛

– عدم نیاز به محصول؛

– عدم استفاده از محصول؛

– پس از اتمام پشتیبانی تضمین‌شده 48 ساعته؛ (48 ساعت پس از تاریخ ثبت سفارش) کلیه ‌بندهای مرجوعی محصول لغو می‌گردد.

– محصول در وضعیت توقف فروش قرارگرفته است اما پشتیبانی و به‌روزرسانی ارائه می‌گردد؛ (به‌روزرسانی برای محصولات ایرانی فقط در صورت وجود مشکل در عملکرد محصول اجباری است.)

– عدم انجام تعهدات و قول‌هایی که رابینیا برای افزودن امکانات در نسخه‌های آتی محصول به‌صورت کتبی یا شفاهی به خریداران می‌دهند؛

– شرایط و ضوابط خاصی که رابینیا در توضیحات محصول درج کرده است.

1- کاربر بایستی پیش از خرید حتما به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، پیش نمایش آنلاین، توضیحات محصول و موارد مشابه دقت فرماید.

2- محصول معیوب و همچنین محصولی که دارای مشکل باشد پس از تایید کارشناسان رابینیا و عدم رفع مشکل توسط فروشنده، در رابینیا توقف فروش خواهد شد.

3- هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار رابینیا شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و رابینیا حق غیرفعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه نامبردگان را جهت مطالبۀ خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. انتشار مطالب غیر واقع از سامانه رابینیا و یا هر یک از محصولات آن نیز مشمول این بند می‌گردد. کاربر می‌پذیرد در صورت نقض تعهد حاضر موظف است مبلغ دویست میلیون ریال به سبب نقض تعهد قراردادی به رابینیا بپردازد. این بند نافی حق رابینیا برای اقدام به پیگیری‌های کیفری یا حقوقی جهت احقاق حق نیز نمی‌باشد.

4- کاربر متعهد است طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از سامانه رابینیا استفاده نماید. درصورتی‌که به سبب عدم رعایت قوانین و قرارداد حاضر توسط کاربر، رابینیا ملزم به پرداخت مبالغی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد ( ازجمله هزینه‌های دادرسی و هزینه اخذ وکیل)، کاربر موظف است کلیه مبالغ پرداخت‌شده را به رابینیا پرداخت نماید.

5- تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد رابینیا محافظت‌شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام قضایی ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، رابینیا مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است.

6- کاربر متعهد است به درخواست، درصورتی‌که رابینیا به سبب نقض این قرارداد توسط کاربر، دعوایی را علیه وی یا شخص ثالث طرح نماید، هزینه‌هایی را که به این سبب متحمل می‌شود، ازجمله به‌نحو غیر انحصاری هزینه‌های دادرسی و حق‌الزحمه وکیل را پرداخت نماید.

7- این شرایط و ضوابط و سایر اطلاعیه‌های حقوقی که رابینیا در سامانه رابینیا منتشر می‌سازد، رابطه‌ی قراردادی را در رابطه با وب‌سایت میان کاربر و رابینیا به وجود می‌آورند. درصورتی‌که یک یا چند بند از بندهای این قرارداد به هر دلیلي بی‌اعتبار، غیرقانوني و یا غیرقابل اجرا باشد، این عدم اعتبار، غیرقانونی بودن و یا غیرقابل اجرا بودن نباید بر دیگر مفاد این قرارداد تأثیر بگذارد و این قرارداد باید طوری تعبیر شود که گویی چنین ماده بی‌اعتبار، غیرقانوني و یا غیرقابل اجرایي در آن وجود ندارد؛ همچنین قرارداد باید در حد امکان بر اساس شرایط و هدف اصلی‌اش اجرا گردد.

8- رابینیا می‌تواند قرارداد حاضر را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد. قرارداد اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که رابینیا تعیین می‌نماید، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر از طریق پیامک، پنل کاربری یا ایمیل به اطلاع کاربر رسیده و استمرار استفاده از سامانه، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است. رابینیا درصورتی‌که بخواهد تغییر اساسی را در قرارداد صورت دهد، 10 روز پیش از قرار گرفتن آن در وب‌سایت، اطلاعیه اصلاح قرارداد را در وب‌سایت قرار خواهد داد و کاربر در صورت مخالفت با آن، صرفاً می‌تواند خرید از سامانه رابینیا را متوقف نماید و با ارسال درخواست خود مطابق بخش «م» به رابینیا اطلاع دهد. در این‌صورت کاربر حق خرید هیچ محصولی را از رابینیا ندارد. مفاد قرارداد حاضر بدون اعمال اصلاحات، صرفا در خصوص محصولات خریداری شده، تا زمان انقضای مدت قرارداد پابرجا خواهد بود ولیکن پس از خاتمه مدت قرارداد، قرارداد تمدید نخواهد شد و حساب کاربری کاربر موصوف مسدود خواهد شد. در هر صورت رابینیا مسئول خساراتی که به سبب اصلاح یا توقف وب‌سایت رابینیا، به کاربر یا شخص ثالث وارد می‌شود نخواهد بود.

9- کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان رابینیا و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه رابینیا است، ملغی است.

قوانین و مقررات بخش مشاوره آنلاین

همکار گرامی لطفا قوانین و مقررات عضویت و همکاری با سایت رابینیا را به دقت مطالعه فرمایید. ثبت نام نهایی شما به منزله پذیرش کلیه موارد زیر می‌باشد.

به دلیل اهمیت و حساسیت کار در حوزه سلامت و درمان و رویکرد سازمانی، ما خود را موظف به ثبت و نمایش اطلاعات صحیح و موثق می‌دانیم. در نتیجه از درج اطلاعات ناقص و ناصحیح در صفحه متخصصان معذوریم و ارائه مدارک کامل و قانونی توسط متخصص مطابق با قوانین پذیرفته شده سازمان‌های مسئول الزامی می‌باشد.

به جهت حفظ کیفیت صفحات و کمک به مراجعان برای یافتن متخصص مناسب، اطلاعات کاربری نمایش داده شده در صفحه متخصصان می‌بایست نیازمندی‌های تعریف شده از سمت سایت رابینیا را پوشش دهد. این نیازمندی‌ها در هر مرحله از دریافت اطلاعات توسط تیم پشتیبانی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که الزامی است اطلاعات مورد نیاز با جزئیات و فرمت اعلام شده ارسال شوند. همچنین با توجه به محدودیت ماهانه برای ویرایش اطلاعات درج شده، ضروری است در مطالعه نیازمندی‌ها و ارسال اطلاعات برای تیم پشتیبانی دقت لازم را لحاظ فرمایید.

با توجه به اهمیت اشتراک‎گذاری تجربه مراجعان قبلی در تصمیم‌گیری سایر کاربران، تمامی نظرها و امتیازهای ثبت شده در رابینیا به دقت توسط تیم پشتیبانی بررسی شده و در صورتی که شرایط لازم برای نمایش عمومی را داشته باشند، در قسمت نظرات صفحه نمایش داده می‌شوند. لازم به ذکر است که امکان حذف یا ویرایش نظرات و امتیازات تایید شده وجود ندارد و البته برای بهبود فرایند امکاناتی مانند پاسخ‌گویی به نظر توسط متخصص فراهم شده است.

پس از طی مراحل اولیه ثبت نام در سایت، پنل کاربری متخصص توسط تیم پشتیبانی فعال می‌شود و استفاده از پنل برای مدیریت کارها الزامی می‌باشد. در ادامه همکاری ارتباط با تیم پشتیبانی تنها از طریق بخش تیکت در پنل امکان‌پذیر بوده و ضروری است از ارسال پیام در پیام‌رسان‌های جمعی مانند تلگرام و … یا برقراری تماس تلفنی پرهیز بفرمایید. لازم به ذکر است که تیم پشتیبانی رابینیا تنها مجاز به دریافت درخواست‌های شما از طریق تیکت می‌باشد.

عکس پروفایل متخصص نمایانگر شخصیت حرفه‌ای اوست و می‌تواند بر افزایش بازدید و رزرو در صفحه تاثیر بسزایی داشته باشد. در نتیجه رعایت تمامی نکات حرفه‌ای زیر در هنگام ارسال عکس ضروری بوده و تیم پشتیبانی از پذیرش تصاویری که شرایط لازم را نداشته باشند معذور است.

تنها یک مرتبه طراحی بنر زیرمجموعه خدمات ارائه شده به همراه خرید بسته می‌باشد و ضروری است که در ارسال اطلاعات مورد نظر برای آن دقت فرمایید زیرا طراحی مجدد یا اعمال تغییرات مشمول هزینه جداگانه می‌باشد.

در مدت زمان‌ همکاری تیم رابینیا تمام مسئولیت عدم توجه به زمان رزرو و پاسخگویی به مراجع به عهده متخصصان می‌باشد لذا ضروری است که توجه لازم را به زمانی که با مراجع هماهنگ میکنید مبذول فرمایید.

در صورت تمایل متخصص به قطع همکاری و یا تصمیم تیم رابینیا به قطع همکاری به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات سایت، هزینه‌ای به متخصص عودت نخواهد شد.

لطفا توجه فرمایید که اگر میانگین رضایت مراجعان شما از جلسه مشاوره کمتر از 50 درصد باشد ماه اول تذکر داده میشود و در صورت تکرار در ماه های بعدی اکانت شما بسته میشود و هزینه‌ای عودت داده نمیشود.

1- مشاوره رابینیا به همان شکلی که هست ارائه می‌شود و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ نمی‌گردد. رابینیا هیچ‌گونه ضمانتی برای خدمات سامانه رابینیا نمی‌دهد. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد خدمات رابینیا که توسط مشاوران، روانشناسان، کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار است. رابینیا تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی نخواهد بود.

2-رابینیا منتهای تلاش خود را برای جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق ناخوشایندی میکند ولیکن رابینیا هیچ مسئولیتی بابت وجوه واریزی به مشاوران، زمان مشاوره، کیفیت و عدم تعهد مشاور به گفته‌هایش نمیپذیرد.

3- ارسال اطلاعاتی مانند شماره تماس، ایمیل، آدرس مرکز مشاوره برای مشاور مجاز میباشد ولیکن هرگونه اتفاقی در این حوزه متوجه رابینیا نخواهد بود.

4- رابینیا بستری امن برای مشاوره آنلاین میباشد و هرگونه تماس در فضای بیرون از سایت، خارج از مسئولیت رابینیا بوده و مسئولیت آن متوجه افراد خاطی میباشد.

5- مشاور می‌پذیرد صرفاً استفاده‌کننده سامانه رابینیا است و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با رابینیا را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

6- در صورت پاک کردن دو طرفه چت ها با کارشناسان در تلگرام یا هر پلتفرمی، هیچ خدماتی ارائه نمیگردد و میبایست دوباره مراحل را از ابتدا طی کنید.

کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان رابینیا و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه رابینیا است، ملغی است.

سبد خرید