تست‌های آنلاین با تفسیر راه اندازی شد.

تست‌های رشدی و کودک

نمایش دادن همه 8 نتیجه

تست اضطراب کودکان اسپنس (SCAS)

35,000 تومان
تست اضطراب کودکان اسپنس با تفسیر کامل علاوه بر سنجش انواع اضطراب کودک توسط والدین، می تواند راهکارها و تمرین های عملی را به آن ها ارائه نماید.

تست افسردگی کودکان و نوجوانان ماریاکواس (CDI)

59,000 تومان
تست افسردگی کودکان و نوجوانان ماریاکواس را اکنون می توانید بصورت تفسیری جامع انجام دهید. با تشخیص به موقع آن آینده خود و فرزندانمان را تغییر دهیم.

تست سبک های فرزندپروری بامریند (PSI)

33,000 تومان
تست فرزندپروری به شما کمک می کند تا فرزندان تان را به خوبی هدایت کنید هم اکنون می توانید این تست را با تفسیری جامع انجام دهید.

تست شخصیت شناسی MBTI کودکان (MMTIC)

99,000 تومان
تست شخصیت شناسی MBTI کودک یا همان تست MMTIC، آزمونی معتبر برای بررسی 16 تیپ شخصیتی در فرزند شماست. این تست با «تفسیر کاملا اختصاصی» برای کودکان پیش دبستانی و دبستانی طراحی شده است.

تست هوش IQ ریون کودکان (RCPM)

39,000 تومان
تست هوش IQ ریون کودکان مناسبت سنین 5 تا 10 سال است که تفسیر جامع و کاملی را در اختیار شما قرار می دهد، هم اکنون می توانید آن را در وبسایت رابینیا انجام دهید.

تست هوش IQ کتل کودکان – فرم A

29,000 تومان
هوش تصويری IQ كتل برای كودكان ابزاری شناخته شده در سراسر جهان می باشد. هم اکنون هوش فرزندتان را می توانید با انجام این تست بسنجید.

تست هوش IQ کتل کودکان – فرم B

29,000 تومان
تست هوش كتل ابزاری دقيق برای سنجش هوش غيركلامی می باشد. با رابینیا مي توانيد ميزان هوش خود را سنجيده و با استانداردهای جهانی مقايسه نماييد.

تست هوش هیجانی EQ کودکان (CEIT-R) – تصویری

43,000 تومان
تست هوش هیجانی کودکان یا همان EQ کودک آزمونی تصویری است که می تواند برای سنجش هوش هیجانی کودکان مورد استفاده قرار گیرد.هم اکنون می توانید انجام دهید.

تست های رشدی و کودک

تست های رشدی و کودک

تست های رشدی و کودک چیست؟

تست های رشدی و کودک شامل روش های مختلفی هستند که برای بررسی و ارزیابی رشد و توسعه روانی کودکان به کار می روند.

این تست ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند: تست های عمومی و تست های ویژه.

تست های عمومی شامل آزمون هایی مانند آزمون هوش و آزمون شخصیت شناسی می باشند که به بررسی عملکرد شناختی و رفتاری کودکان می پردازند. مانند تست شخصیت شناسی کودکان (MMTIC).

تست های ویژه برای بررسی مشکلات خاص روانی کودکان طراحی شده اند. این تست ها می توانند شامل آزمون هایی مانند آزمون اضطراب، افسردگی، اختلال های خوردن، اختلالات یادگیری و توجه و … باشند. مانند تست اضطراب کودکان اسپنس.

با استفاده از تست های روانشناسی کودک می توان به عنوان یک ابزار قدرتمند در تشخیص و درمان مشکلات روانی کودکان، از جمله اختلالات رفتاری، اضطراب، افسردگی، ناتوانی های یادگیری و … استفاده کرد.

همچنین این تست ها می توانند به عنوان راهنمایی در پیشگیری از بروز مشکلات روانی در کودکان نیز مفید باشند.

کاربرد تست های رشدی و کودک

تست های روانشناسی کودک برای ارزیابی و بررسی وضعیت روانی کودکان به کار می‌روند.

با استفاده از تست های روانشناسی می‌توان به بررسی وضعیت شخصیتی، اختلالات رفتاری و اضطرابی، نارسایی های توجه، اختلالات یادگیری و همچنین توانایی های شناختی و اجتماعی کودکان پرداخت.

با انجام این تست ها، مشکلات روانی کودکان می‌تواند شناسایی و درمان شود.

همچنین، با توجه به نتایج تست های روانشناسی کودک، می‌توان به طور هدفمندانه تر در آموزش و پرورش کودکان، بهبود رفتار و ارتقای سطح زندگی آن‌ها کمک کرد.

دسته بندی تست های رشدی و کودک

تست های روانشناسی کودکان نیز مانند تست های روانشناسی بزرگسالان به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. برخی از این دسته بندی ها عبارتند از:

تست های شخصیت شناسی

این تست ها برای شناسایی و توصیف ویژگی های شخصیتی کودکان استفاده می شوند. مانند تست شخصیت شناسی کودکان (MBTI).

تست های هوش و حافظه

این تست ها برای ارزیابی توانایی های شناختی کودکان مانند هوش و حافظه، توجه، انتخاب و تفکر استفاده می شوند. مانند تست هوش IQ ریون کودکان.

تست های تربیتی

این تست ها برای بررسی اینکه چگونه والدین و سایر افراد تربیت کننده با کودکان رفتار می کنند و تاثیر آن بر روی رفتار کودکان استفاده می شوند. مانند تست سبک های فرزندپروری بامریند.

تست های بالینی

این تست ها برای تشخیص و درمان مشکلات روانی، استرس و اضطراب کودکان استفاده می شوند. مانند تست افسردگی کودکان و نوجوانان ماریاکواس.

سبد خرید